Zenbat balio du tatuajeak kentzeko eta larruazala gaztetzeko Picosegundoko Laser Makina batek?

Aug 26, 2026

Utzi mezu bat

 

 

Duela gutxi a erostea pentsatu baduzupikosegundoko laser gailuazure klinikarako edo spa medikorako, ziurrenik ohartu zara prezioa tatuajeak kentzeko makina estandarrak baino nabarmen handiagoa dela. Prezioak hasierako-modeloetarako ehunka dolartik gorako 300.000 dolar baino gehiago dira-gama altuko sistemetarako; Nazioarteko marka garrantzitsuenetako-kalifikazio klinikoko unitateek 100.000 $ erraz gaindi ditzakete.

 

Horren oinarrizko arrazoia da fabrikatzaileek ez dutela tatuajeak kentzeko gailu bat saltzen soilik, baizik eta larruazaleko hainbat arazotarako funtzio anitzeko irtenbide bat. Q-switched tatuajeak kentzeko makina estandarrak funtsean funtzio bakarra betetzen duen bitartean-tatuajeak kentzea-pikosegundoko sistema guztiz hornituak, teorikoki, tratamendu sorta zabala jorratu dezake, besteak beste, tatuajeak kentzea, pigmentazioa zuzentzea, larruazala gaztetzea eta orbainen konponketa. Horregatik, "Zenbat balio du pikosegundoko gailu batek?" "Zenbat balio du laser bidez tatuajeak kentzeko makina batek?" erantzuna baino askoz konplexuagoa da?

picolaser tattoo removal

 

Blogeko argitalpen honetan,-pikosegundoko laser gailuen prezioak eta horietan eragiten duten faktoreak aztertuko ditugu, baita haien funtzio ezberdinen arteko bereizketak-esaterako, tatuajeak kentzea eta larruazala gaztetzea. Klinika berri baten jabea zaren,-dermatologo esperientziadun bat edo zure xede-merkatuan pikosegundo teknologiarekin marka aitorpena eraiki nahi duen banatzaile bat izan, artikulu honek informazio baliotsuak emango ditu zure erosketa erabakia gidatzen laguntzeko.

 

 

 

Zer da pikosegundoko laser bat?


Picosegundoko laser-ekipoa goi--teknologia bat da, eta estetika medikoa eta tatuajeak kentzeko merkatuak izugarri hartu zituen bere garapenean berehala. Q-aldatutako Nd:YAG laserrek ez bezala, pikosegundoko laserek pultsu ultra-laburak igortzen dituzte segundo baten-bilioiren bat besterik ez (pikosegundoen barrutia). Batez ere efektu fotoakustikoa (haustura) erabiltzen dute efektu fototermikoa (berokuntza)-Q-switched laser tradizionalak-pigmentua edo tinta partikulak apurtzeko erabiltzen dutena. Horren ondorioz, bero gutxiago sortzen da, eta, ondorioz, albo-ondorioen arriskua murrizten da, hala nola hiperpigmentazioa eta orbaintzea. Gainera, partikulak zati finagoetan apurtzen direnez, tratamenduak normalean saio gutxiago behar ditu, berreskuratzeko denbora azkarragoak eskaintzen ditu eta inguruko larruazalean kalte termiko gutxiago eragiten du.

 

Erosleek kontuan hartu beharreko puntu garrantzitsu bat "pikosegundoa" teknologia kategoria bati egiten dio erreferentzia, ez marka zehatz bati. Merkatuan dauden sistemak-adibidez, Newangie, PicoSure eta PicoWay-pikosegundoen teknologia erabiltzen duten hainbat fabrikatzailetako plataformak dira. Pultsuen iraupena, uhin-luzera konbinazioak eta potentzia gailurra bezalako parametroetan desberdinak dira; desberdintasun horiek picosegundoko gailuen artean prezio sorta zabalaren arrazoi nagusia dira. Ondorioz, "pikosegundo" gisa etiketatutako bi gailuk dozenaka faktore alda ditzakete prezioa. Erosterakoan, ez da teknologia-etiketa soilik begiratu behar, zehaztapen tekniko eta konfigurazio zehatzak aztertu behar dira.

 

-Kolore anitzeko tatuajeak dituzten Asiako pazienteen (11 paziente, 37 tatuaje profesional) konparazio-azterketa prospektibo batek frogatu zuen 532/1064 nm-ko pikosegundoko laserrek tatuaje beltz, gorri eta berdeen garbiketa nabarmen hobea lortzen zutela nanosegundoko (Q{{5}switched) laser uhin berdinekin alderatuta; Gainera, pikosegundo taldeak erreakzio kaltegarri pigmentarioen intzidentzia txikiagoa izan zuen (adibidez,21.6%1064 nm pikosegundo talderako versus27.0%dagokion nanosegundo talderako). Aurkikuntza hauek euskarri enpirikoa eskaintzen dute pikosegundoko laserren prezio altuagoa eraginkortasun klinikoari dagokiola.

 

Iturria: Chan JC, et al.532/1064 nm-ko pikosegundoko eta nanosegundoko laserren konparazio prospektiboaren azterketa asiarretako -kolore anitzeko tatuajeen tratamenduan.

 

 

Zenbat balio du tatuajeak kentzeko laser pikosegundoko ekipoak?

 

Picosegundoko gailuen prezio-tartea zabala da-, gutxi gorabehera, oinarrizko unitate eramangarrietarako 1.500 $tik 100.000 $tik gorako markako sistema klinikoko-mailarako. Hurrengo lau motatan sailkatu ditugu aurreikusitako erabileraren eta sofistikazio profesionalaren arabera.

 

Maila Ohiko prezioa (USD) Ekipoen forma-faktore tipikoak Aplikazio egokiak
Gailu eramangarri ekonomikoak 50–1,500 Eskuko boligrafo-estiloko gailu txikiak; -kostu baxuko mahaigaineko unitateak Erabilera kosmetiko arina, etxeko probak-ez-medikoak
Hasierako-maila eta apaindegiko ekipamendua 1,500–9,000 Gailu estetiko bertikalak edo mahaigaineko gailu estandarrak oinarrizko pikosegundoa edo Q{0}}switched teknologia hibridoa erabiltzen dutenak Bainuetxe txikiak,-estetika-apaindegi ez medikoak
Klinika-sistema profesionalak 8,000–40,000 Gama ertain--altuko-ko gailu komertzialak uhin-luzera anitzeko irteera egonkorra (adibidez, 1064 nm, 532 nm, 755 nm) eta hozte sistema hobeak dituztenak -Bolumen handiko eta-saio anitzeko tatuajeak kentzeko gai diren klinikak
Goi mailako-medikuntza-ekipoa 40,000–100,000+ Gama altuko-, FDA- baimendutako plataforma medikoak (adibidez, industriako-marka estandarrak, hala nola, Newangie, Cynosure eta PicoWay) Dermatologia klinika profesionalak, estetika medikoko zentro handiak


Aurrekontu-errespetatzen duten gailu eramangarriek (50-1.500 bitarteko prezioa) normalean potentzia-irteera txikiagoa dute eta ez dira mediku-mailakoak; haien eraginkortasuna eta segurtasuna ez dute bermerik. Hobe dira erabilera kosmetiko arinetarako edo etxeko probak egiteko, kliniketarako tratamendu-ekipamendu formal gisa baino.


Hasierako-mailako eta apaindegiko-mailako gailuak (1.500-9.000) bainuetxe txikietan edo -estetika-saloi ez-medikoetan aurkitzen dira. Oinarrizko pikosegundoa edo "pikosegundoa + Q-switched" teknologia hibridoak erabiltzen dituzte, oinarrizko beharrak asetzeko baina errendimendu mugatua eskainiz.


Klinikako sistema profesionalek (8.000-40.000) uhin-luzera anitzeko irteera egonkorra eta hozte-sistema bikainak dituzte. -Saio anitzeko tatuajeak kentzeko protokoloak fidagarritasunez onartzeko gai dira, eta tatuajeak kentzeko negozioarekin serio konprometitutako klinika gehienentzako aukera praktikoa da.


Maila goreneko-gailu medikoak (40.000-100,000+) FDA-onartutako industria-plataforma estandarrak dira dermatologia klinika profesionalentzat eta estetika mediko zentro handientzat diseinatuta; normalean tratamendu sorta zabala onartzen dute, hala nola larruazala gaztetzeko eta orbainen konponketa, gaineratatuajeak kentzea.

 

Erosi aurretik, kontuan hartu bi galdera hauek:
Apaindegiko gailu eramangarri bat edo mediku-mailako sistema kliniko baten bila zabiltza? Zein da zure aurrekontu tartea?

Galdera hauen erantzunak zuzenean zehaztuko du zein produktu maila ebaluatu behar duzun.

 

 

Picosegundoko gailuen prezioan eragiten duten funtsezko parametroak

 

Maila berean ere, picosegundoko laser tatuajeak kentzeko gailuen prezioak nabarmen aldatzen dira. Klinika estetiko medikoko operadoreek hainbat faktore kontuan hartu behar dituzte erosketa egin aurretik.

 

Pultsuaren Iraupena

Pultsuaren iraupen laburragoek (adibidez, 350 ps 450 ps edo 750 ps baino handiagoa da) efektu fotoakustiko indartsuagoa eta tinta partikulen zatiketa finagoa dakar, eta tatuajeak kentzeko emaitza hobeak lortzen dituzte. Hala ere, horrek ingeniaritza konplexutasun handiagoa eta kostu handiagoak ere dakartza.

 

Potentzia gailurra (GW)

Potentzia gailurra nabarmen aldatzen da marken artean; potentzia handiagoak, oro har, pigmentu sakon eta burugogorra apurtzeko eraginkortasun handiagoa da saio bakarrean, eta horrek prezioa igotzen du.

 

Uhin-luzera zenbaketa eta konbinazioa

1064 nm + 532nm-ko konfigurazioa uhin-luzera bikoitzeko-konfigurazio estandarra da, tinta beltza, gorria eta laranja estaltzen duena. Kolore gogorrak urdina eta berdea bezalako tratamenduak edo larruazala gaztetzeko zantzuetara zabaltzeak, normalean, uhin-luzera gehigarriak behar ditu, hala nola 585 nm, 650 nm edo baita 755 nm zatikako lenteen konfigurazioa. Gailu batek zenbat eta uhin-luzera gehiago izan, orduan eta kostu handiagoa.

 

Esku-pieza eta lentearen konfigurazioa

Tatuajeak kentzeko eskuko pieza estandarrez gain, larruazala gaztetzeko zerbitzuek sarritan lente zatikatua behar dute, orbain edo poroen tratamenduek eskuko pieza zatikatua behar duten bitartean. Esku-pieza konfigurazioaren osotasunak zuzenean zehazten du gailuak egin ditzakeen tratamendu sorta, eta horrek prezio altuago batean islatzen du.

 

Markaren ospea eta datu klinikoak

Marka nagusiek (adibidez, Cynosure, Newangie eta PicoWay) prezio sari handia dute epe luzeko -balioztapen kliniko zabala eta FDA/CE-garbitutako indikazio sorta zabalago baten ondorioz (pigmentazioa, orbainak, zimurrak, etab. barne); egoera honek "goi-mailako ekipamendu medikoa" kategorian jartzen ditu.

 

Beam Delivery System eta Beam Uniformity

Bidalketa-beso artikulatuak inportatutako eginbideek eta "-kapelu" habe-profilak ez datoz bat zantzu zehatzekin, baina zuzenean eragiten dute tratamenduaren koherentzian eta epe luzeko erabiltzailearen esperientzian,-mailako eta hasierako- gailu profesionalen arteko bereizle nagusi gisa.

 

 

 

Newangie Picosegundoko laser bidezko tatuajeak kentzeko ekipo profesionala salgai

 

Newangie-k bezeroei aparteko errendimendu eta emaitza terapeutiko esanguratsuak eskaintzen dizkieten picosegundoko laser tatuajeak kentzeko gailuen I+G eta esportazioan dihardu.

 

 

Jarri gurekin harremanetan xehetasunak lortzeko

 

 

✔ Kolore espektro osoko-garbitasun handiko emaitzak lortzeko eta-bide bikoitzeko eragiketak (tatuajak kentzea + azala gaztetzeko)→ PicoSmart Pico eta Nano Pico Laser Makina

-Modu bikoitzeko teknologia esklusiboa (350 ps pikosegundo + 2ns nanosegundo) eta 755 nm-ko Honeycomb Lentea ditu pigmentu urdin-berde egoskorrak bideratzeko diseinatuta, larruazala gaztetzen laguntzen duen bitartean. Sistema bakarrak bi diru-sarrera hartzen ditu-tatuajak kentzea eta azalaren birmoldaketa-ez, goi-mailako-merkatuetara eta bezero-base ezberdinetara zuzendutako klinika finkatuentzat aproposa da.

 

✔ Tatuajeak kentzea, pigmentazio-tratamendua eta azalaren birmoldaketa estaltzen dituen-errendimendu handiko plataforma bakar baterako→ 350Ps TRUEPICO Laser tatuajeak kentzeko makina
350 ps.-ko pultsu ultra-laburrak 1,43 GW-ko potentzia gailurrarekin eta koloreko-espektro osoko estaldurarekin konbinatzen ditu uhin-luzera bikoitzaren bidez (585/650 nm modulu aukerakoekin). Pigmentazioa tratatzeko eta azalaren ehundura berritzeko gai dena, ezin hobea da gailu bakar batekin-departamendu anitzeko beharrak asetzea nahi duten klinika eta spa medikoentzat.

 

✔ Pikosegundoen merkatuan azkar sartzea helburu duten aurrekontu--praktika kontzienteetarako→ Pico Laser tatuajeak kentzeko makina
-uhin-luzera bikoitzeko 450 ps-ko konfigurazioa du, 15-30 minutuko saioak eta gutxieneko geldialdi-denbora eskainiz. Ezinbesteko funtzioak hartzen ditu, hala nola, tatuajeak kentzea, pigmentazio tratamendua, larruazala gaztetzea eta -zimurren aurkako zainketa. Aukera ezin hobea da aurrekontu mugatuak dituzten klinika eta bainuetxe medikoentzat, hasierako-pikosegundoko plataforma fidagarri bat bilatzen duten zerbitzuak azkar abiarazteko.

 

Hiru modeloek OEM/ODM pertsonalizazioa onartzen dute; mesedez, lasai egon aurrekontua eta produktuen katalogoa eskatzeko.

 

 


 

 

Tatuajeak kentzea vs. Azala gaztetzea: Picosegundoko gailu egokia aukeratzea

 

Honek pikosegundoko gailuen eta estandarraren arteko bereizketa nagusia nabarmentzen dutatuajeak kentzeko makinak: zure negozioaren ardatz nagusiak hautatu behar duzun ekipamenduaren prezio maila zehaztuko du.

tattoo removal

 

Tatuajeak kentzea


Saio bakar baten prezioak 300 $ eta 800 $ bitartekoak izaten dira, tatuajearen tamainaren, kolore kopuruaren eta tintaren sakoneraren arabera.


Saio kopurua zehazten duten funtsezko faktoreak:

tintaren kolorea (beltza kentzen da errazena; urdina eta berdea dira burugogorenak), tatuajearen azalera eta tintaren sakonera.


Oinarrizko ekipoen eskakizunak:
Gailuko potentzia nahikoa eta -uhin-luzera anitzeko estaldura-sistema kliniko profesionaletarako konfigurazio estandarra.

 

Azala gaztetzea / pigmentazioa kentzea

 

Saio bakar baten prezioak 400 $ eta 1.200 $ bitartekoak izaten dira normalean; gaztetzeko tratamenduak terapia ikastaro gisa saltzen dira askotan (adibidez, 4-6 saioko pakete bat).


Prezioa finkatzen duten faktore nagusiak:

tratamendu-mota zehatzak-pigmentazioa (freckles, melasma), larruazala estutzea eta zahartzearen aurkako-edo orbainen konponketa-bakoitzak prezioen egitura ezberdina dakar.


Oinarrizko ekipoen eskakizunak:

Gailuak gaztetzeko esku-pieza espezializatuak dituen ala ez egiaztatu behar duzu, hala nola, zatikako (lente-matrizea) esku-pieza-sarrerako-pikosegundoko makinetan askotan falta den aukerako eginbide bat.

 

pigmentation removal


Azala gaztetzen bada edopigmentazioa kentzeadiru-sarrera garrantzitsua da zure negozioarentzat (tatuajak kentzeko zerbitzuen gehigarri-baino), esku-piezen konfigurazio hauek bereziki eskatu behar dituzu erosterakoan. Horrek ezinbestean igoko du zure aurrekontua "sistema kliniko profesionalen" edo baita "goi-mailako ekipamendu medikoen mailara". Aitzitik, tatuajeak kentzean soilik zentratzen bazara, nahikoa izango da oinarrizko-uhin-luzera dualeko konfigurazio bat duen hasierako-sistema edo sistema profesionala.

 

 

Tatuajeak kentzeari buruzko ikerketa kliniko batek Q-pikosegundoko (1064/532 nm) laserra erabiliz, 34 pazienterekin, batez beste 3,3 ± 2,0 tratamendu-saio erakutsi ditu.41.2%% 80-100eko garbiketa lortzen duten pazienteen artean; 6-hilabeteko jarraipenan, pazientearen batez besteko gogobetetze puntuazioa tratamenduaren emaitzei dagokienez 7,26 ± 1,40 izan zen. Datu horiek erreferentzia fidagarri gisa balio dute bezeroei "batez besteko saio kopurua eta espero diren emaitzak" azaltzeko.

 

Iturria: Bennardo L, et al.Picosegundo Q-1064/532 nm-ko laserra aldatutako tatuajeak kentzean: gure zentro bakarreko esperientzia. Apl. Zi. 2021, 11(20), 9712.

 

1064 nm-ko pikosegundo zatikako larruazala gaztetzeko 22 subjekturekin egindako ikerketa batek frogatu zuen hiru tratamendu-saiorekin (hiru astetan banatuta), zimurrak eta aknearen orbainen hobekuntza estetikoen puntuazioak (10-puntu GAIS eskalan oinarrituta) etengabe igo zirela tratamenduaren ondorengo 1,8 astetik 4 astetik 3 astera; akne orbainaren azpitaldeak 3,8ko puntuazioa lortu zuen. Erreakzio kaltegarriak eritema eta prurito arinak izan ziren batez ere, normalean berez konpontzen zirenak barruan.1-3 egun, eta ez zen konplikazio larririk ikusi. Aurkikuntza hauek adierazten dute pikosegundoko larruazala gaztetzeak hobekuntza estetiko neurgarriak ematen dituela saio kopuru mugatu batekin eta segurtasun-profil egokia erakusten duela.

 

Iturria:Aurpegiko zimurrak eta akne orbainetarako 1.064 nm pikosegundoko laser zatikako tratamenduaren eraginkortasuna eta segurtasuna.

 

 

Ohiko galderak

G: Zenbat garestiagoak dira pikosegundoko laser gailuak Q-switched laserrekin alderatuta? Inbertsioak merezi du?

E: Pikosegundoko gailuek antzeko klase bateko Q-aldatutako gailuek baino hainbat aldiz gehiago balio dute; prezio-prima haien pultsu iraupen laburragoa, gailur potentzia handiagoa eta tratatzeko baldintza sorta zabalagotik dator. Kostua merezi duen ala ez, tatuajeak kentzeaz harago-adibidez, larruazala gaztetzeko edo orbainen tratamendua bezalako zerbitzuak eskaintzeko asmoa duzun ala ez. Tatuajeak kentzean soilik zentratu nahi baduzu, ondo-konfiguratutako Q-aldatutako makina batek diru-kopuru hobea eskain dezake.

G: Pikosegundoko gailu bera erabil al daiteke tatuajeak kentzeko eta azala gaztetzeko? Osagarri osagarriak behar al dira?

E: Teorian, bai, baina horretarako esku-pieza zehatzak behar dira-adibidez, lente zatikatua (edo "abaraska") larruazala gaztetzeko. Ziurtatu hasierako aurrekontuak osagarri hauek biltzen dituen ala ez baieztatzea; bestela, geroago bananduta erostea garestia izan liteke.

G: Zenbat aldiz ordezkatu behar dira picosecond eskuko piezak, eta zein da gutxi gorabeherako kostua?

E: Markaren eta esku-pieza mota espezifikoaren araberakoa da, jaurtiketa kopurua nabarmen aldatzen baita produktuen artean. Erosi aurretik, argitu esku-pieza bakoitzaren bizi-iraupena eta ordezko kostua hornitzailearekin, gero "ezkutuko kostuek" ezkutuan harrapatzeko.

G: Zeinek agintzen du saio bakoitzeko kuota handiagoa: pikosegundoko azala gaztetzea edo tatuajeak kentzea?

E: Oro har, larruazala gaztetzeko edo pigmentazio tratamenduaren saio bakoitzeko prezioa (400 $-1.200 $ inguru) tatuajeak kentzekoa baino handiagoa da (300 $ 800 $ gutxi gorabehera), nahiz eta tarifa zehatza prozedura zehatzaren eta tratamendu-eremuaren tamainaren araberakoa den.

 

 

 

Bidali kontsulta